Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2017 » Квітень » 15 » Богослужіння Страсної седмиці.
10:43
Богослужіння Страсної седмиці.

У Великий вівторок, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні духовенства єпархії звершив літургію Ранішосвячених Дарів в кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

На малому вході, з благословення Святійшого Патріарха Філарета єпископ Марк звершив  нагородження священнослужителів Одесько-Балтської єпархії черговими богослужбовими нагородами, до дня свята Святої Пасхи.

Хрестом з прикрасами був нагороджений настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці м.Білгород-Дністровський Одеської області, благочинний Білгород-Дністровського району Одеської єпархії протоієрей Іоан Гуменюк. 

Правом носіння палиці були нагороджені: настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці смт Овідіополь Одеськї області, благочинний Овідіопольського району Одеської єпархії протоієрей Андрій Ляшик; настоятель парафії святителя Миколая Чудотворця с.Мардарівка Подільського району Одеської області, благочинний Подільського та Окнянського районів Одеської єпархії протоієрей Михайло Базилько; настоятель парафії святого великомученика Димитрія Солунського с.Новоградівка Овідіопольського району Одеської області протоієрей Віталій Хомич. 

До сану протоієрея були піднесені: настоятель парафії Касперовської ікони Божої Матері м.Одеси ієрей Теодор Оробець та настоятель парафії святого преподобного Сергія Послушного Печерського м.Одеси ієрей Димитрій Краснобаєв.

У Великий четвер, коли  свята Церква згадує Тайну Вечерю, яку звершив Господь наш Ісус Христос перед Своїм стражданням і на якій установив таїнство Тіла і Крові і причастив Своїх учеників, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси. 

Ввечері цього ж дня, напередодні Великої п'ятниці, єпископ Марк  у співслужінні обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника, настоятеля парафії Касперовської ікони Божої Матері м.Одеси протоієрея Теодора Оробця та клірика кафедрального собору ієрея Андрія Волошина звершив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій.

У Велику п’ятницю, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного та мыського духовенства очолив вечірню з винесенням Плащаниці Спасителя у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

Згідно з уставом, вечірня у Велику п’ятницю звершується у другій половині дня. Наприкінці цього богослужіння, під час спів тропарів з вівтаря  виноситься Свята Плащаниця у спомин смерті Спасителя.

Після відпусту вечірні єпископ Марк  звершив мале повечір’я, на якому прочитав канон «Про розп’яття Господа і на плач Пресвятої Богородиці» та звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді.

У Велику суботу, єпископ Одеський і Балтський Марк у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси звершив утреню з чином поховання Господа нашого Ісуса Христа. Особливістю цієї утрені є читання за нею почергово стихів 17-ої кафизми і тропарів, що оспівують велич звершеної Богом заради нашого спасіння жертви. Усе читання і спів розділені на три статті. Під час співу великого славослів'я Плащаниця була взята духовенством з середини храму та з нею був звершений хресний хід навколо собору. Після чину поховання Спасителя, єпископ Марк у співслужінні духовенства звершив Вечірню з Божественною літургією святителя Василія Великого.