Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 19.03.2018
Головна » 2017 » Березень » 4 » Богослужіння 1-ої седмиці Великого посту.
19:09
Богослужіння 1-ої седмиці Великого посту.


В понеділок першої седмиці Великого посту, за Великим повечір'ям в кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні старшого священика собору митрофорного протоієрея Віталія Сеника, клірика собору ієрея Андрія Волошина та настоятеля парафії Касперовської ікони Божої Матері м.Одеси ієрея Теодора Оробця звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Після читання канону єпископ Марк виголосив повчальну проповідь.

У вівторок першої седмиці Великого посту, за Великим повечір'ям у верхньому преділі на честь святого преподобного Віталія храму святого великомученика Георгія Побідоносця м.Одеси, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні настоятеля храму митрофорного протоієрея Михайла Демиди звершив читання другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Після читання канону єпископ Марк звернувся до вірян з повчальним словом.

У  середу першої седмиці Великого посту, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного духовенства звершив літургію Ранішосвячених Дарів в кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

В той же день, за Великим повечір'ям в Свято-Троїцькому м.Одеси, єпископ Одеський і Балтський Марк  у співслужінні настоятеля храму митрофорного протоієрея Василя Вирозуба та клірика храму протоієрея Ігоря Бондаренка звершив читання третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Після читання канону єпископ Марк звернувся до присутніх парафіян з проповіддю.

У четвер першої седмиці Великого посту, за Великим повечір'ям у храмі святого преподобного Серафима Саровського м.Одеси, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні настоятеля храму архімандрита Пантелеймона (Бондаревського) та секретаря єпархіального управління архімандрита Микити (Сировегіна) звершив читання четвертої заключної частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Після читання канону єпископ Марк звернувся  до парафіян  зі словом настанови.

У п'ятницю першої седмиці Великого посту, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного духовенства звершив літургію Ранішосвячених Дарів в кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

Після літургії єпископ Марк звершив читання молебного канону святому великомученику Феодору Тирону та благословив коливо.

Ввечері цього же дня, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні настоятеля Свято-Пантелеймонівської парафії с.Старі Шомполи Лиманського району Одеської області ієрея Володимира Чорного та настоятеля Свято-Успенської парафії с.Вовківське Лиманського району Одеської області ієрея Миколи Молофія звершив Мале Повечір'я з читанням акафісту Страстям Христовим та Чином Пасії в храмі Всіх святих землі Української смт Доброслав Одеської області. Єпископом Марком було прочитано перше страсне Євангеліє від святого апостола і євангелиста Матфея.

Після прочитання Євангелія єпископ Марк звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом.

Парафіяни храму також мали можливість вклонитися часткам мощей священомученика Харлампія Магнезійського, мучениці Параскеви П'ятниці та преподобного Меркурія Брігинського, які були привезені єпископом Марком з кафедрального собору Різдва Христового м.Одеси.

У суботу першої седмиці Великого посту, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного духовенства  звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси. 

Після євангельського читання єпископ Марк виголосив проповідь та розповів життя святого великомученика Феодора Тирона (перехідне святкування в суботу 1-ї седмиці Великого посту).