Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Четвер, 22.02.2018
Головна » 2015 » Січень » 29 » Благочинний Ананьївського району взяв участь у вшануванні пам'яті Героїв Крут.
22:20
Благочинний Ананьївського району взяв участь у вшануванні пам'яті Героїв Крут.

Напрочуд погожої сонячної днини ананьївці різних поколінь зібралися біля пам’ятника Великому Кобзарю в місті Ананьєві пам’янути загиблих юнаків, які 29 грудня 1918 року у бою під Крутами віддали свої життя за незалежність єдиної держави Україна. 

З благословення єпископа Одеського і Балтського Марка в заході взяв участь благочинний Ананьївського та Балтського районів Одеської єпархії ігумен Матфей (Звонник). 

Вшанувати пам'ять героїв, прийшли представники різних політичних сил і організацій: активісти партій "Свободи", "Батьківщини", "Нашої України", Народного Руху України, козаки Ананьївської районної паланки українського Чорноморського козацького війська, товариства "Просвіта".

У своїх виступах ігумен Матфей (Звонник), голова Ананьївського районного товариства «Просвіта» Анатолій Чміль та радник отамана Ананьївської козацької паланки Олександр Плотянський були єдині у тому, що у бою під Крутами загинув цвіт української молоді. Загинуло кілька сот найкращої інтелігенції — юнаків — ентузіастів української національної ідеї. Така втрата для культурної нації була важкою, для нашого народу вона безмірна.

Не залишились присутні байдужими після цих виступів, але найбільше вразили усіх виступи учениць НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназії № 1» м.Ананьєва. Особливо піднесено, і у той же час досить душевно вірш «Крути» прочитала Президент шкільного самоврядування Христина Тичина.

На завершенні  ігумен Матфей (Звонник) у співслужінні ієрея Сергія Поліщука звершив за загиблими юнаками заупокійну літію.