Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2015 » Лютий » 20 » Благочинний Ананьївського району вшанував пам'ять Героїв Небесної Сотні.
21:46
Благочинний Ананьївського району вшанував пам'ять Героїв Небесної Сотні.

Вшанувати пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули у боях на Сході України, до пам’ятника Тарасу Шевченку, що в центрі міста Ананьєва, прийшли сотні ананьївців. Це і державні службовці, представники громадських та політичних сил, мешканці району, але чи не найбільше було учнівської та студентської молоді. У очах цих юнаків та дівчат світилися смуток та жаль за загиблими однолітками, і у той же час, вони палали вірою у краще майбутнє та готовністю відстоювати свободу, незалежність та демократичні ідеї України.

Біля підніжжя пам’ятника під стендами з фотографіями загиблих героїв горіли запалені свічки, як символ незламності та вічної пам’яті за душами загиблих. 

Звертаючись до присутніх, виконуючий обов’язки голови Ананьївської районної державної адміністрації Іван Осадчий наголосив на тому, що герої, які загинули, віддали свої життя за кожного з нас та висловив сподівання, що усі ми разом своїми справами доведемо, що ця жертва, ці смерті були не дарма. «Пам’ятаймо їх, на них рівняймося і гордимося, що ми жили у час, коли було місце подвигу», - сказав Іван Осадчий.

Голова Ананьївського районного товариства ВО «Просвіта» Анатолій Чміль, ледь стримуючи сльози, нагадав присутнім події річної давнини, коли Герїв Майдану жорстоко вбивали. «Їх прицільно знищували снайпери, нищили крижаною водою з водометів, роздягали до гола, кидали в них гранати, викрадали і вбивали.
Події на Майдані мають історичне значення для подальшого розвитку України, для нашого з вами майбутнього кращого життя», - зазначив Анатолій Чміль.

Після виступів, з благословення єпископа Одеського і Балтського Марка, благочинний Ананьївського та Балтського районів Одеської єпархії ігумен Матфей (Звонник) звершив панахиду за загиблими героями.

Після звершення панахиди, звертаючись до присутніх ігумен Матфей сказав:"Імена цих новітніх героїв вже назавше вкарбовані в серця українців, а пам'ять про них нагадуватимуть нам про відвагу тих, хто поклав свої життя за нашу свободу. Вже рік Україна згадує невинно убієних на столичному Майдані й віддає шану сміливцям.

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічній європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них - молоді і сильні, ті хто лише починав жити...

Вони підняли людей на боротьбу. Сотні проповідей є ніщо у порівнянні з тим, що вчинили для нас ці люди. Адже їхній вчинок - то є велика жертовна любов. І якщо ми збагнемо це, - не буде по між нами зла.

Ми повинні схилити голови перед тими, хто заплптив за майбутнє України своєю кров'ю, які через боязнь страху до останнього подиху захищали Майдан.

Нехай світла і вічна пам'ять буде героям Європейського Майдану, хай Бог прийме їхні жертовні душі в Свої обійми і дарує їм вічне життя у Царстві Небесному. Вічна пам'ять вам наші герої.

З нами Бог і Україна. Слава Україні, Героям слава".