Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2014 » Серпень » 1 » "Автопоїзд Миру та Єднання" в Одесі.
01:46
"Автопоїзд Миру та Єднання" в Одесі.

Релігійні організації разом з громадськими діячами ініціювали акцію «Автопоїзд Миру та Єднання».

Керівники акції поїхали чотирма містами України, аби обговорити проблему біженців зі Сходу та допомоги військовим.

Представники громадських та релігійних організацій спільно з Відділом соцслужіння УПЦ Київського Патріархату та благодійною організацією УГКЦ «Карітас України», ініціативною групою «Київ Схід Діти» та Громадським комітетом «Наступ» мандрували чотирма містами України, аби подолати дискримінацію біженців зі Сходу та активізувати допомогу постраждалим й військовим на місцях. Автопоїзд стартував о 9:00 30 липня з території Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві.

З 31 липня були проведені зустрічі та спільні молитви у Херсоні та Миколаєві, 1 серпня подібна акція відбулася в Одесі.

В Одесі  учасники пробігу мали насичену програму. Спочатку відбулася зустріч з представниками релігійних громад, громадських об’єднань і журналістами в Одеському кризовому медіацентрі.

Спікерами виступали координатор групи дозвілля дітей біженців «Київ Схід Діти» Максим Потапчук, заступник голови Відділу соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату  священик Сергій Дмитрієв, пастор релігійної організації «Нове життя» Антон Калюжний, лідер одеської громади мусульман шейх Мохамед, координатор групи Донбас SOS та інші. До Автопоїзду в Одесі також приєдналися місцеві благодійники.

У Південній Пальмірі учасники акції підняли низку актуальних питань сьогодення. Найголовніше з них – соціалізація біженців зі Сходу України. Наразі гостро стоїть проблема розміщення вимушено переселених людей із зони проведення АТО. І навіть якщо з житловими умовами ще все зрозуміло, то на новому місці проживання вони часто не знаходять себе. При чому учасники Автопоїзду зазначають, що ця подорож відкриває їм регіони по-новому, і вони вкотре переконуються, що країні потрібно ще дуже багато дізнатися про саму себе, про особливості кожного міста, настрої людей, їх тривоги і радості.

«Ті, хто приїхав до Одеси, відчули тут ковток свободи. Тут немає агресії, тут готові відстоювати свої права і свободи. Ми готові бути каталізатором позитивних змін для вихідців з Донбасу, якщо можна так сказати, «заразити» їх цією вольністю. Щоб вони передали її до свого краю», – говорить  священик  Сергій Дмитрієв.

У проведенні круглого столу також взяв участь єпископ Одеський і Балтський Марк. З благословення єпископа Марка у круглому столі також взяли участь керівник прес-служби Одесько-Балтської єпархії протоієрей Олександр Філіппов, представник єпархії зі співпраці з військовими формуваннями та силовими структурами протоієрей Василь Єдин та настоятель Свято-Покровського храму м.Біляївка протоієрей Богдан Біда.

Після круглого столу учасники автопоїзду вирушили до кафедрального собору Різдва Христового м.Одеси. В соборі єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні секретаря єпархії архімандрита Микити (Сировегіна), обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника, заступника голови Відділу соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату священика Сергія Дмитрієва та духовенства Одеської єпархії звершив молебень з молитвою за мир в Україні.

Після молебну  дітям вручили подарунки, які Автопоїзд миру і єднання традиційно везе в кожне місто свого туру. Це солодощі, іграшки, одяг, книги. Окрім того, батьки-біженці мали змогу отримати дитяче харчування, засоби індивідуальної гігієни та книжки про історію українського козацтва та визвольний рух від Києво-Святошинського Фонду «Покрова Пресвятої Богородиці». А ще – прекрасне видання Закону Божого від Святійшого Патріарха Філарета.

З благословення єпископа Марка, священик Андрій Волошин та іподиякони керуючого єпархією Михайло Тарасюк, Андрій Криєнтий та Андрій Довганюк  взяли участь у футбольному  матчі з дітьми на стадіоні «Спартак» на власному полі фонду «Дорога додому».