Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 19.03.2018
Головна » 2016 » Серпень » 5 » Архімандрит Микита взяв участь в урочистому заході на Алеї слави.
09:38
Архімандрит Микита взяв участь в урочистому заході на Алеї слави.

З нагоди 75-річниці з початку героїчної оборони Одеси у 1941 році в Одеському парку ім. Т.Г. Шевченка відбулася урочиста церемонія покладання вінків і квітів до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави. 

З благословення єпископа Марка, у  покладанні квітів взяв участь секретар єпархії архімандрит Микита (Сировегін).

Вшанувати пам’ять загиблих прийшли Одеський міський голова Геннадій Труханов, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Вадим Грузин, заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дичмогло, голова Асоціації генералів-ветеранів м.Одеси генерал-лейтенант В'ячеслав Добровольський, командир повітряного командування «Південь» Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Павло Зуєв,  ветерани війни та учасники бойових дій, військовослужбовці різних родів військ Збройних Сил України, представники громадськості. 

Покладання вінків та квітів традиційно супроводжувалося збройовим салютом.

На початку серпня 1941 року наступ німецьких і румунських військ на Україні і в Молдавії створило загрозу оточення позицій радянського Південного фронту Червоної армії. Його частини, за винятком Окремої Приморської армії, відступали, відкриваючи ворогу шлях до Одеси. Ставка Верховного Командування вирішила захищати місто до останньої можливості.

5 серпня для його прикриття з моря був сформований загін кораблів Чорноморського флоту.

8 серпня Одеса була оголошена на облоговому положенні. Там укомплектували два полку морської піхоти і дивізію народного ополчення.

До 10 серпня війська Приморської армії вели бої на далеких підступах до Одеси, а потім відійшли на передовий рубіж оборони міста.

13 серпня ворог вийшов до Чорного моря, і повністю блокував Одесу з суші, остаточно відрізавши її від військ Південного фронту.

19 серпня Ставка Верховного Головнокомандування на чолі з Й. Сталіним створила Одеський оборонний район. Ним командував військовий рада Чорноморського флоту на чолі з контр-адміралом Г.Жуковим. Всього 4 дивізії захисників міста (34,5 тисячі осіб), протистояли 14 дивізій і 2 бригадам противника.

20 серпня вони героїчно відбили ворожий штурм. Пізніше ворог атакував вже 17 дивізіями і 21 вересня впритул підійшов до міста.    

30 вересня, в зв'язку з загрозою прориву німецьких військ до Криму, Ставка наказала евакуювати війська з Одеси на Кримський півострів. 73-денна героїчна оборона міста скувала великі сили противника і ускладнила наступ німецької групи армій «Південь» на Україні.

22 грудня 1942 року в СРСР була заснована медаль «За оборону Одеси», а в 1965 році місту-герою Одесі було вручено орден Леніна і медаль «Золота Зірка».