Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 24.03.2018
Головна » 2015 » Квітень » 5 » Архієрейське богослужіння в свято Входу Господнього у Єрусалим.
09:35
Архієрейське богослужіння в свято Входу Господнього у Єрусалим.

Напередодні свята, в суботу ввечері, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного духовенства відправив у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси урочисту всенічну.

За вечірнім богослужінням була звершена Літія, під час якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

В саме свято єпископ Марк  звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого і виголосив проповідь про урочистий Вхід Господа нашого Ісуса Христа в Єрусалим. 

Вже традиційно, після потрійної ектенії архіпастир з духовенством помолився, щоб Всемилостивий Господь благословив нашу Батьківщину Україну, подав Їй долю та щастя, щоб усім людям дарував любов і мудрість та з’єднав наш народ у велику Христову сім’ю.

Слід зазначити, що за Божественною літургією до Святих Христових Таїн приступили дуже багато  віруючих, а великий кафедральний собор не міг вмістити всіх молільників.

Після завершення літургії єпископ Марк освятив верби для багаточисленних віруючих які прийшли в цей святковий день до кафедрального собору.

Вхід Господній у Єрусалим – одне з дванадцяти великих церковних свят, яке відзначається Церквою у неділю перед Пасхою. Оскільки це свято залежить від дня святкування Світлого Христового Воскресіння, воно відноситься до «перехідних» свят, тобто до таких, які не мають постійної дати у календарі.

Свято Входу в Єрусалим ще називається Вербною неділею через те, що у цей день замість пальмових гілок вірні традиційно використовують гілки верби, які раніше за всі рослини проявляють ознаки життя після зими. Зазвичай, у храмі люди тримають гілки верби разом із свічками як спогад про вхід Господній у Єрусалим перед Своїми стражданням і смертю на Хресті.