Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2016 » Червень » 12 » Архієрейське богослужіння в Неділю 7-ту після Пасхи.
06:34
Архієрейське богослужіння в Неділю 7-ту після Пасхи.

Напередодні, у суботу ввечері, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні Обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника та духовенства звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси, а в неділю – Божественну літургію та виголосив проповідь про святих отців Першого Вселенського Собору, пам'ять яких Православна Церква вшановує у 7-му неділю після Пасхи.

Як відомо, Перший Нікейський собор — Вселенський Собор Християнської Церкви відбувся 325 року у місті Нікея (нині Ізник, Туреччина). Собор було скликано імператором Костянтином Великим для того, щоб поставити крапку в суперечці про походження Другої Іпостасі Пресвятої Трійці Бога Сина. У загальній кількості собор зібрав 318 єпископів, багато пресвітерів і дияконів та тривав більше двох місяців — і став першим вселенським Собором в історії християнства. Собор засудив єресь Арія і затвердив постулат про єдиносутність Сина Отцеві і Його предвічне народження. Також було складено символ Віри із семи пунктів, який згодом стали називати Нікейським. Соборними актами були зафіксовані переваги єпископів чотирьох найбільших митрополій: Римської, Олександрійської, Антіохійської та Єрусалимської (6-й і 7-й канони). Собор також установив час святкування Пасхи у першу неділю після першого повного місяця після весняного рівнодення. У результаті на соборі було прийнято 20 канонів, які стосуються гармонізації церковного життя.

Після відпусту літургії, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, єпископ Марк нагородив благодійників церковними відзнаками - медалями "За жертовність і любов до України".

У той самий недільний день, головний військовий капелан, священик-координатор в зоні проведення АТО, настоятель Свято-Успенської парафії села Гурівщина Києво-Святошинського благочиння Київської єпархії протоієрей Костянтин Холодов, який на запрошення настоятеля протоієрея Олександра Філіппова очолив Божественну літургію у Свято-Варваринському приділі Свято-Покровського храму м.Одеси, вручив відомим одеським благодійникам пам'ятний подарунок та відзнаку. 

Пам'ятний сувенір "Ще не вмерла Україна" був вручений Тамарі Незвінській. За багаторічну активну благодійну діяльність, Почесною відзнакою Одесько-Балтської єпархії "Волонтерський хрест" II-ступеню був нагороджений Олександр Федорович Незвінський.