Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 17.03.2018
Головна » 2015 » Травень » 3 » Архієрейське богослужіння в неділю 4-ту після Пасхи.
21:09
Архієрейське богослужіння в неділю 4-ту після Пасхи.

Напередодні, в суботу ввечері єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника та клірика собору ієрея Андрія Волошина відправив у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси всенічну, а в неділю - Божественну літургію та виголосив проповідь на тему євангельського читання про те, що недалеко від Єрусалимського храму була Овеча купальня. Ангел Господній сходив до неї, збурював воду і давав їй чудодійну силу, і хто перший входив у воду після цього, отримував зцілення від усіх хвороб.

Ця цілюща сила привертала до води безліч хворих. Серед них був чоловік, який тридцять вісім років страждав тяжкою недугою, але все ж сподівався на зцілення. З нагоди свята Ісус Христос прийшов до Єрусалима і відвідав Овечу купальню. Звернувши увагу на розслабленого, який чекав милості Божої, Господь запитав його: «Чи хочеш бути здоровий? Так, Господи, — відповідав хворий, — але не маю людини, яка опустила б мене в купальню, коли збуриться вода; коли ж я приходжу, інший вже сходить раніше від мене. Тоді Господь говорить: Встань, візьми постіль твою і ходи» (Ін. 5, 6-8).

Сталося диво! Одним Своїм Божественним словом Господь миттєво зцілив хворого. Той, хто страждав тридцять вісім років тяжкою недугою, миттєво видужав, узяв постіль свою і пішов. А було це в день суботній і юдеї сказали, що в суботу не дозволено носити ліжко. Тоді зцілений промовив: «Хто мене зцілив, Той мені сказав: візьми постіль твою і ходи» (Ін. 5, 11). Ісуса Христа поряд вже не було. Але потім, коли Господь зустрів зціленого в храмі, додав наступні слова: «Ось, ти видужав; не гріши більше, щоб не трапилося з тобою чого гіршого» (Ін. 5, 14).

З благословення єпископа Марка, проповідь перед причастям виголосив ієрей Андрій Волошин.

Після богослужіння єпископ Марк  разом з духовенством та вірянами молився перед іконою Божої Матері «Касперовська» про визволення України від нашестя ворогів.