Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Четвер, 22.02.2018
Головна » 2016 » Лютий » 15 » Архієрейське богослужіння в день свята Стрітення Господнього.
20:57
Архієрейське богослужіння в день свята Стрітення Господнього.

У день свята Стрітення Господа нашого Ісуса Христа, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужіння обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника та соборного духовенства звершив Божественну літургію  у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси. 

Після святкової літургії єпископ Марк звершив традиційне освячення води та свічок, після чого звернувся до учасників молитовного зібрання з архіпастирським словом. Вітаючих усіх з двонадесятим святом - Стрітення Господа нашого Ісуса Христа, єпископ Марк розкрив духовний зміст євангельської історії про сороковий день після народження Спасителя. У день Стрітення Господнього у храмах, за традицією, освячуються свічки.

Традиція ця походить зі стародавнього звичаю влаштовувати в день Стрітення хід містом із запаленими світильниками (на зразок хресного ходу). Потім з’явилося повір’я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки. Насправді ж у молитвах на освячення свічок на Стрітення Господа Бога прохають про те, щоб, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так і наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної темрви (сліпоти).

Стрітенська свічка важлива як символ просвіченості серця Духом Святим, а якщо цього немає й свічка сприймається просто як обряд або традиція, то вона втрачає свій зміст і перетворюється на язичницький магізм.

Звичай святити свічки на свято Стрітення прийшов у Православну Церкву в ХVII столітті. Стрітенські свічки зберігаються весь рік і запалюються під час домашньої молитви.