Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2014 » Березень » 9 » Архієрейське богослужіння у неділю Торжества Православ'я.
23:13
Архієрейське богослужіння у неділю Торжества Православ'я.
У першу неділю Великого посту, Православна Церква вшановує Торжество Православ’я. Це свято перемоги над усіма єресями, які існували з самого початку християнства. Останньою єрессю було іконоборство, яке було засуджене Святими Отцями на VII Вселенському соборі. На честь великої перемоги відновлення іконошанування і було встановлене окреме святкування, яке дійшло як непересічна подія Вселенської Церкви до наших днів.

Напередодні, 8 березня, у суботу ввечері, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного духовенства звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси, а в неділю – Божественну літургію святителя Василія Великого та виголосив проповідь.

По завершенні Божественної літургії був відслужений особливий молебень неділі Торжества Православ’я. Під час молебня присутні у храмі урочисто проспівали "Символ віри". Було поголошено «Вічну пам’ять» великим князям і гетьманам Київської Русі та усім захисникам Православ’я. Також було виголошено «Многоліття» митрополитам, архієпископам та єпископам, усьому священичому та дияконському чину, ченцям і всім православним християнам.

Після богослужіння ключар кафедрального собору Різдва Христового м.Одеси протоієрей Віталій Сеник від архієрейського хору, співробітників та парафіян собору привітав єпископа Марка з річницею служіння на Одеській кафедрі. Протоієрей Віталій Сеник від усіх присутніх побажав Його Преосвященству  Божої допомоги у всіх починаннях, міцності сил і бадьорості духу, необхідних для продовження благих праць на благо духовного зростання Одесько-Балтської єпархії.