Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2013 » Травень » 5 » Пасха Христова. Великдень.
09:29
Пасха Христова. Великдень.

До початку пасхального богослужіння, згідно церковному статуту у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси читались Діяння святих апостолів.

О 23.30, після читання полунощниці біля св.Плащаниці почався пасхальний хресний хід з хрестами, хоругвами Євангелієм і іконою Воскресіння Христового, який очолив єпископ Одеський і Балтський Марк. 

Пасхальну ранню і Божественну літургію єпископ Марк відправив у співслужінні соборного духовенства. Під час пасхальної ранньої єпископ Марк переоблачався в різного кольору облачення на знак того, що Воскреслий Христос являвся апостолам в різному вигляді. 

В кінці пасхальної ранньої владика Марк оголосив Пасхальне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета. 

На літургії, за традицією, духовенство собору читали Євангеліє на різних мовах, на знак того, що Дух Святий дарував апостолам різні мови для проповеді Євангелія всім народам. 

Після читання Євангелія клірик кафедрального собору прот.Віталій Сеник оголосив Пасхальне послання єпископа Одеського і Балтського Марка духовенству та парафіянам Київського Патріархату на Одещині. 

По завершинні літургії владика Марк освятив артос (пасхальний хліб), прочитав молитву і освятив паску і пасхальну споживу. Потім протягом пасхального дня духовенство собору освячували паски.